Fast Line Finance
Millennium Leasing Wrocław
Dedykowany opiekun klienta

Posiadanie opiekuna/doradcy klienta który zajmuje się obsługą umowy jest kluczową sprawą w dobrej współpracy z firmą leasingową. Leasing wymaga relacyjnej opieki w trakcie umowy ale i przed jej zawarciem.

 


Misją dobrego doradcy klienta  leasingowego jest:

 

- wspólne z klientem ustalanie najbardziej optymalnych warunków zawarcia umowy leasingu

- pomoc w przygotowaniu wniosków niezbędnych do zawarcia umowy

- omówienie aspektów prawnych i finansowych podpisywanej umowy

- podpisanie umowy

- kontakt ze zbywca przedmiotu leasingu i przeprowadzenie procesu zakupu

- koordynacja procesu rejestracji przedmiotu leasingu jeśli takowej podlega i płatności za przedmiot

- zadbanie o sprawny przepływ dokumentów tak aby klient otrzymał swój egzemplarz umowy, dokumenty ubezpieczeniowe etc.

- opieka nad klientem przez okres trwania umowy ( wznowienia polis, zagubione dokumenty, zmiany w przedmiocie leasingu, ewentualne cesje umowy leasingu )

- pomoc w procesie zakończenia umowy

 

Dobry opiekun to taki który przez cały okres trwania umowy jest dostępny dla swojego klienta. Fakt istnienia opiekuna docenia zazwyczaj większość klientów którzy próbowali przeprowadzić obsługę umowy za pomocą infolinii lub bota na stronie internetowej firmy leasingowej. Leasing w automacie tak, zdalna obsługa leasingu już niekoniecznie.

jesteś 30 klientem w kolejce, bot w leasingu

 

Zawarcie umowy leasingowej jest coraz prostsze. Ostatnią praktyczną barierą prawną do pełnej digitalizacji procesu zaciągnięcia zobowiązania leasingowego w formie elektronicznej/zdalnej jest kodeksowy wymów zawarcia umowy leasingu w formie pisemnej pod rygorem jej nieważności.

 

W chwili obecnej klient może zawrzeć umowę z pracownikiem, reprezentantem firmy leasingowej, upoważnionym pracownikiem sprzedawcy przedmiotu leasingu lub w obecności kuriera który przywiózł przygotowaną umowę i potwierdza personalia osób podpisujących dokumenty.

Po wybuchu pandemii koronawirusa pojawiła się też możliwość podpisywania umów w formie telekonferencji, ale dotyczy to bardziej znanych już instytucji finansującej klientów i nadal nie wyeliminowało to obiegu dokumentów i formy pisemnej umowy.

 

Coraz prostsze procedury i automaty decyzyjne powodują, że coraz szybciej i łatwiej możemy zaciągnąć zobowiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że kontrakt leasingowy zawieramy na dłuższy okres czasu a wycofanie się z niego nie jest proste a raczej trudne i kosztowne. Dlatego nie powinniśmy ulegać magii reklamy, szybkości udzielenia finansowania i chęci natychmiastowego przyjęcia przedmiotu leasingu do użytkowania. Warto poprosić pracownika/reprezentanta firmy leasingowej o komplet umowy do zapoznania się z nią przed podpisaniem a ewentualne wątpliwości wyjaśnić z opiekunem.

 

 

 

 

W leasingu ważny jest doradca który pomoże w problemach
23 maja 2020

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Fast Line Finance © 2020

FL Finance

ul. Kurzy Targ 5

50-103 Wrocław

KONTAKT Z NAMI>